Uživatel: Nepřihlášen [Přihlásit se]

Informace o fotoarchivu

Aplikace fotoarchivu ČGS zpřístupňuje veřejnosti rozsáhlou historickou a současnou fotografickou dokumentaci činnosti ČGS z České republiky i ze zahraničí. Starší černobílé snímky jsou skeny dochovaných pozitivů, novější barevné jsou většinou snímky z digitálních fotoaparátů. Aplikace umožňuje vyhledávat fotografie podle různých kritérií - autora, roku vzniku snímku, správních jednotek a podle geologického členění, geologického stáří a geologických lokalit. Ročně přibývá několik set fotografií, nyní již téměř výhradně barevných.

Otázky a odpovědi

Chcete přispět i vy?

Do fotoarchivu ČGS může přispět každý, kdo by se chtěl podělit o svoje snímky s geologickou tématikou. Je třeba se domluvit se správcem fotoarchivu na podrobnostech přístupu do aplikace a posouzení tématického obsahu snímků. Autorská práva ke snímkům zůstanou jejich vlastníkům, aplikace bude snímky jen zveřejňovat.

Máte-li zájem, je možné se správcem domluvit naskenování snímků (snímky zapůjčíte, my je naskenujeme a vrátíme zpět, včetně elektronické podoby) nebo je možné i pro externí zájemce zřídit po dohodě přímý přístup do vkládací aplikace.

Našli jste chybu v popisu snímku nebo víte o některém snímku více než my?

V popisech snímků mohou být chyby, zejména u historických snímků. Popisy těchto fotografií byly do databáze přepsány podle ručně psaných údajů uvedených na rubu snímků, často velmi nečitelných. Pokud si všimnete nějaké chyby, informujte nás prosím o tom. U každého snímku naleznete vpravo dole odkaz pro zaslání připomínky správci. Jsme vděčni za každou připomínku.

Stejným způsobem nám můžete pomoci s identifikací osob či objektů na historických snímcích. Pokud tyto údaje chybí v popisu snímku, budeme vděčni za vaši pomoc s jeho upřesněním.

Máte připomínku k funkčnosti webové aplikace?

Pokud při procházení fotoarchivu narazíte na nějakou funkční chybu, nahlaste nám ji prosím na e-mail webmaster@geology.cz (včetně informace, na jaké stránce se chyba stala, jaká akce k ní vedla, a jaký používáte prohlížeč a operační systém). Uvítáme i připomínky a poznámky k budoucímu vývoji aplikace.